Donnerstag, 18.10.2018, 14:29Willkommen Гость | RSS
"Deutsche Jugend" Lemberg
Hauptseite | Registrieren | Enter
» Menü

» Newsverzeichnis
Verein [16]
Projekte [5]
Lemberg [12]
Stipendien & mehr [107]
Im Netz findest du alles, du mußt nur wissen wo. Wir haben für dich mal ein wenig recherchiert und die wichtigsten Quellen zum Stipendium für dich herausgefischt; ganz nebenbei auch abseits des Internets.
Stipendien & mehr - Archiv [25]

Hauptseite » 2010 » März » 22 » Блок семінарів та воркшопів на тему: "Німецька меншина в Україні: З минулого крізь сучасність разом у майбутнє"
Блок семінарів та воркшопів на тему: "Німецька меншина в Україні: З минулого крізь сучасність разом у майбутнє"
15:50
З 27 лютого цього року Львівська обласна німецька молодіжна організація «Deutsche Jugend» за фінансовою підтримкою Благодійного Фонду «Товариство Розвитку», Одеса розпочала блок семінар та воркшопів на тему: «Deutsche Minderheit in der Ukraine: aus der Vergangenheit durch die Gegenwart – zusammen in die Zukunft». Ці заходи мають на меті надати учасникам інформацію про німецьку меншину на території сучасної України, її історію та сучасне життя. На базі отриманої інформації пропонуватиметься в окремих групах зняти короткі аматорські відео, в яких учасники б показали своє бачення життя цієї меншини з її особливостями. До участі в проекті зголосилися 22 особи, з яких 10 осіб – представники німецької меншини Львівщини.

У суботу, 27 лютого, лектор Микола Балабан прочитав блок лекцій на тему: «Історія німецької меншини в Україні».

Три лекції, кожна лекція окремий блок питань:

 1. Німецькі поселення на підросійській Україні – Катериненські поселенці, території розселення, типи громад, області в Німеччині, звідки здійснювались переселення.
 2. Німецька меншина Галичини – Княжий Львів – німецьке місто. Асиміляція у польське католицьке середовище, Йосифінські реформи та запрошення німців до Галичини, нова концепція німецького Львова, Поселення – релігія, общини, контакт із місцевим населенням.
 3. Від розвалу імперій до кінця форпосту на сході – Перша світова війна і німецьке населення України, українсько-польський конфлікт – підтримка німцями українців, спроба польських властей асимілювати німецьку меншину, збереження ідентичності в екстремальних умовах. 1940 р. – кінець форпосту на сході – переселення галицьких німців згідно таємної угоди між Сталіном та Гітлером.

Учасникам також був показаний фільм «Spurensuche in der Ukraine», присвячений життю німецької громади у різних куточках України. Після показу фільму відбулося обговорення.

На другій семінарській зустрічі 6 березня, що була присвяченою темі: «Звичаї та обряди німецьких колоністів» лектором Наталкою Тарнавчик розглядалися традиції, які привезли зі собою німецькі переселенці у нову країну проживання. Опрацьованими були наступні аспекти:

 1. Діалект і його особливості;
 2. Костюми і одяг переселенців;
 3. Релігійні свята – Різдво, Великдень, Трійця;
 4. Щорічні свята – Сільвестер/Новий рік, Керве та ін.;
 5. Звичаї в родинах – весільні традиційні святкування, тощо;
 6. Культурні спілки – Німецький Дім, музичні об’єднання, шпінштубен, аматорські театральні колективи та ін.

Також до уваги учасників семінару були представленими вірші діалектичною мовою. Кожен міг прослухати запис вірша на діалект і спробувати його інтерпретувати. В якості допоміжного матеріалу використовувалися різні фото традиційного вбрання для наочного уявлення про вигляд людей в національних костюмах.

Марта Бобрик-Вертипорох, «Deutsche Jugend», м.Львів
Quelle: Блог БФ "Общество Развития" Одесса

Kategorie: Verein | Views: 724 | Eingetragen von: Sana
Nur registrierte Benutzer können Kommentare eintragen.
[ Registrieren | Enter ]
» Einloggen

» Newskalender
«  März 2010  »
Mo.Di.Mi.Do.Fr.Sa.So.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

» Suche

» Freunde

  » Statistik


  Copyright MyCorp © 2006